Gry planszowe, takie jak np. szachy, znane są w praktyce od zawsze bo źródła pisane mówią, że w szachy grano już w VI wieku naszej ery w Persji. Jeśli chodzi natomiast o gry komputerowe to ich popularność w Polsce rozpoczęła się gdzieś na początku w latach 90. Oczywiście także wcześniej można było zagrać w elektronicznego ping ponga, jednak to w latach 90-tych zeszłego stulecia bardzo zyskały na popularności.
W chwili obecnej wymawiając termin Social Media (media społecznościowe) na myśl przechodzi przede wszystkim serwis Facebook, są oczywiście także inni gracze na tym polu, jednak nie mają aż tak dużego przebicia.
Definicja mówi o tym, że są to media do społecznościowych interakcji w postaci rozbudowanego zestawu narzędzi, które umożliwiają tworzenie i wymianę wygenerowanych przez użytkowników treści.
Dzięki badaniom w różnych dziedzinach nauki, głównie fizyce i matematyce, powstała elektronika. Jest ona dziedziną nauki i techniki zajmującą się obwodami elektrycznymi, zawierającymi elementy bierne oraz aktywne. To właśnie dzięki rozwojowi tej dziedziny cała ludzkość zmieniła swój tryb życia. Staliśmy się zależni od urządzeń elektronicznych, które służą nam do zabawy, nauki a także a może przede wszystkim do pracy.
Pascal to bardzo zgrabny i prosty język, który daje możliwość tworzenia strukturalnych aplikacji wysokiego a także niskiego poziomu, dzięki możliwości użycia assemblera. Pierwsza implementacja tego języka miała miejsce w roku 1970 a szczyt swojej popularności w Polsce ten język przeżywał na przełomie lat 80 i 90. Najpopularniejszym kompilatorem był Turbo Pascal, wydany przez firmę Borland.
Telefony na początku służyły tylko do przesyłania dźwięku na odległość przy użyciu metalowych przewodów. Był on następcą telegrafu i wprowadził w życie ludzi prawdziwą rewolucję.
Ta rewolucja trwa od 1876 roku, kiedy wynaleziono telefon aż do dziś. Z pewnością rewolucja związana z zadaniami dla urządzeń zwanych telefonów będzie nadal trwała. To czym był telefon kiedyś i czym jest dzisiaj dzieli niesamowita przepaść.
Czy da się autem przejechać dookoła świata? Z pewnością nie da się całej trasy przebyć samochodem, trzeba się posiłkować także statkiem, jednak spora ilość kierowców dała już przykład, że nie jest to jakiś wielki problem. Do przebycia jest około 80 tysięcy km samochodem, trzeba też około 30 tysięcy km przepłynąć, korzystając z przewoźników morskich.
estargard.pl to niezależny portal lokalny. Przekazujemy wiadomości ze Stargardu i okolicy, opisujemy bieżące wydarzenia. Jesteśmy częścią grupy mamedia.pl, która skupia portale informacyjne z regionu.
Redakcja » Piłka siatkowa - niesamowity sport, w który nie możesz grać sam
Taka fajna... piłka
Wiola » Stań się właścicielem samochodu w zamian za jazdę z reklamą!
Super autka. To zbyt fajne żeby było prawdziwe. Ciekawe komu by się to opłacało...